Twardziel - Szkolenie survivalowe - Madejówka Bushcraft Team

Twardziel – Szkolenie survivalowe

Skrzynie pełne skarbów
4 maja 2015
Bushcraft w Puszczy Jodłowej
1 czerwca 2016

Twardziel – Szkolenie survivalowe

Twardziel – szkolenie survivalowe, w którym brałem udział u chłopaków z firmy ASG Predators.

Szkolenie o kryptonimie „Twardziel” odbyło się w miejscowości Sulejów w województwie łódzkim. Trwało siedemdziesiąt dwie godziny. Przez cały ten czas szkoliłem się aby posiąść wiedzę odnośnie umiejętności przetrwania i organizowania się w terenie. Począwszy od obozowiska, a skończywszy na umiejętności radzenia sobie z bronią w nieznanym terenie.

Nawigacja i orientacja w terenie

Pierwszą umiejętnością jaką musimy posiadać, to dobra orientacja w terenie. Nauka korzystania z kompasu i mapy, aby dobrze wyznaczyć swoją pozycję. To podstawa, szczególnie jeżeli znajdujemy się na obcym, nieznanym nam wcześniej terenie.

Budowanie schronienia

Prowizoryczne schronienie, musieliśmy szybko opanować tą umiejętność, bo od tego zależało, czy będziemy nocować pod gołym niebem czy przyzwoitych warunkach. Poza tym w razie załamania pogody musimy mieć miejsce w którym nie zmokniemy lub przeczekamy ulewę w nocy. Myślę, że obozowisko udało się nam dosyć sprawinie postawić.

Budowanie filtrów wody

Żeby nie opaść z sił, musieliśmy zbudować terenowy filtr do uzdatniania wody. Najpierw przepuszczaliśmy wodę z rzeki przez zbudowany własnoręcznie filtr, a następnie gotowaliśmy ją aby nadawała się do spożycia.

Maskowanie obozu w terenie

W czasie szkolenia, kiedy byliśmy oddaleni kilka kilometrów od obozowiska głównego, trzeba było również zadbać o obóz tymczasowy. Taki aby można w nim było spędzić jedną lub dwie noce, a następnie iść dalej. Cały myk polegał na tym, aby obozowisko było niewidoczne dla potencjalnego nieprzyjaciela. (niektóre zdjęcia, dzięki uprzejmości ASG Predators).

Budowanie pułapek

Żeby nie być głodnym, uczyliśmy się jak budować prowizoryczne pułapki na małą zwierzynę. Oczywiście żadne zwierzę nie ucierpiało, ale w sytuacji kiedy grozi nam wycieńczenie z głodu, warto posiadać taką wiedzę.

Zapraszam do obejrzenia relacji ze szkolenia Twardziel, jakie Madejówka Bushcraft Team odbyła w Sulejowie.

Dodaj komentarz