Geocaching czyli skrzynie pełne skarbów - Madejówka Bushcraft Team

Skrzynie pełne skarbów

Twardziel – Szkolenie survivalowe
5 maja 2016

Skrzynie pełne skarbów

Na terenie województwa świętokrzyskiego jest ukrytych kilka skrzyń naszej drużyny Madejówka Bushcraft Team. Jeśli kiedykolwiek postanowisz zawitać w nasze strony, zapraszamy do odszukania naszych skrzyń i czerpania przyjemności z ich odnajdywania.

Najpierw trzeba w kilku zdaniach wyjaśnić pojęcie terminu Geocaching. Według terminologii podawanej przez portal Wikipedia, Geocaching to gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek (ang. geocache) uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy.

Ukrywane przeważnie w interesujących miejscach skrytki zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a także drobne upominki na wymianę.

Lokalizacja miejsca ukrycia skrytki przekazywana jest przez jej założyciela innym uczestnikom gry poprzez wprowadzenie współrzędnych geograficznych w jednej ze specjalnych internetowych baz danych, tzw. serwisów geocachingowych.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Geocaching

Skrzynie, które ukryła na terenie województwa świętokrzyskiego nasza ekipa nie są zarejestrowane w żadnym z portali, które zrzeszają poszukiwaczy z całej Polski a nawet Europy i Świata.

Tym bardziej warto się nimi zainteresować, bo dotarcie do nich nie będzie łatwe natomiast zapewniam że warto, ponieważ kryją  one w sobie prawdziwe skarby !!!.

Żeby zachęcić potencjalnego poszukiwacza skarbów do odkrycia naszych Skrzyń Skarbów, podam dwie lokalizacje, dwóch ukrytych skrzyń od których dopiero zaczyna się przygoda poszukiwacza.

Nasze skrzynie

Pierwsza lokalizacja skrzyni MADEJÓWKA to miejscowość Ciekoty. Skrzynia znajduje się w domu, który był opisywany w książkach Stefana Żeromskiego, czy już wiecie gdzie to jest ?

Współrzędne: 50°54’36.66’’N     20°48’33.59’’E

Opis:

Skrzynia stworzona i zainstalowana w maju 2015 roku. Skrzynia to walizka taktyczna po pistolecie w kolorze czarnym.

Druga lokalizacja skrzyni MADEJÓWKA to miasto Kielce i nowo powstały obiekt znajdujący się na terenie rezerwatu przyrody „Wietrznia”.

Współrzędne: 50°51’20.0″N 20°38’28., 0

Opis:

Skrzynia stworzona i zainstalowana w kwietniu 2015 roku. Skrzynia to walizka po komplecie sztucy jakie otrzymuje się w prezencie.

Rejon Gór Świętokrzyskich jest cudowny i kryje wiele tajemnic, dlatego też będzie nie lada gratką zdobycie owych trofeów do czego serdecznie wszystkich poszukiwaczy przygód zapraszam.

Pozdrawiam,

Michał Madej Zbój

Dodaj komentarz