100-lecie Niepodległości według Madejówka Bushcraft Team

100-lecie Niepodległości Madejówki Bushcraft Team

Bushcraft Team
Drużyna Madejówka – zimowa wycieczka do Puszczy Jodłowej
15 lutego 2018
CamperCraft Chorwacja 2019
10 października 2019

100-lecie Niepodległości Madejówki Bushcraft Team

Korzenie Niepodległości według naszej rodzinnej historii

Każdy ma jakąś ciekawą historię w swojej rodzinie do opowiedzenia, nie zawsze musi być ona związana z wielkimi przygodami, odkrywaniem skarbów czy podróżami dookoła świata.

Takie wspomnienia mogą dotyczyć waszych dalszych lub bliższych krewnych, ale również was samych.

Chcielibyśmy się podzielić naszą historią, która jest mocno związana z II Wojną Światową, czasem tuż po jej zakończeniu oraz konsekwencjami jakie ten „nieciekawy czas” miał wpływ na losy przodków naszej rodziny.

W materiale filmowym przedstawiamy losy rodziny naszego pradziadka Stanisława Zabiciela, który pochodzi z regionu dawnej zamojszczyzny, miejscowości Kitów w województwie lubelskim.

To w tej wsi miały miejsce tragiczne wydarzenia gdy mieszkańcy byli zmuszeni do opuszczenia swoich domów, dobytków całego życia w związku z przesiedleniami Niemców Hitlerowskich z tamtych terenów. Ludność miejscowa była zmuszona do opuszczenia swoich rodzinnych stron.

Nie wielu ludzi się przeciwstawiało, ale tym zgotowano piekielny los na tych ziemiach. Niemcy przystąpili do pacyfikacji mieszkańców wsi Kitów i to właśnie o tym jest ten materiał.

Na 100-lecie Niepodległości Polski, prezentujemy naszą historię, zapraszamy do obejrzenia i zadumy w ten ważny dla Polski czas obchodów WOLNOŚCI.

Pozdrowienia z naszego sztabu dowodzenia,

Michał „Zbój” Madej

Dodaj komentarz